Aktuality

Aktuality

V současnosti stránka prochází rekonstrukcí, omlouvám se za technický stav.

Informace ze školy, z okolí, kultury, sportu a tak všeho


Bc. Jan Štemberk

Západočeská univerzita v Plzni - upravený znak dnes jsem obhájil svoji bakalářskou práci

Od 9:30 do 10:00 jsem se lehce potil před pětičlennou komisí.
Prezentoval jsem svoji bakalářskou práci pomocí prezentace vytvořené v powerpointu.
(zde ji dávám ke stažení)

Z důvodu autorské ochrany svého nápadu, který nemám prozatím jinak zajištěn, v této prezentaci neuvádím vlastní návrh na zvýšení ochrany chodců ( slady jsou vynechány).

Chcete-li si přečíst celou mojí bakalářskou práci (mimo vlastních návrhů), dávám ji též k nahlédnutí.

Na obě díla, jak samotnou bakalářskou práci Aktivní a pasivní bezpečnost dopravních prostředků, tak i na prezentaci k ní a na grafické zpracování prezentace si vyhrazuji autorská práva. Bude-li chtít někdo použít tyto práce jako další zdroj své vlastní práci, má na to právo pouze za předpokladu, že mě kontaktuje a já mu jeho záměr schválím, což udělám velmi rád, bude-li jeho záměr zřetelně čistý ze všech zákonných i morálních hledisek. Dále si proto vyhrazuji právo náhledu na dílo, které vzešlo z mých, nebo za pomoci mých podkladů.

autor: jets
18.9.2007

Konečně snad už dosáhnu titulu

crash satelity galileo bakalářská práce je hotova

Dalo to celkem práci. Téma: "Aktivní a pasivní bezpečnost dopravních prostředků."
Uvádím text z anotace: "V této bakalářské práci autor monitoruje aktuální situaci v oblasti aktivní a pasivní bezpečnosti dopravních prostředků v ČR a EU. Rešerše je rozdělena do čtyř hlavních skupin podle typu dopravy (letecká, lodní, železniční a silniční), stejně jako vypracování námětů ke zlepšení situace. Práce je nejvíce zaměřena na silniční dopravu, kde je proveden i náhled do budoucnosti. Jako konkrétní námět ke zlepšení situace autor nastínil možnosti ochrany chodců v silniční dopravě. V závěru práce zhodnocuje svoje návrhy z hlediska přínosu pro společnost, z ekonomického a existenčního hlediska."

Jakmile práci obhájím (to by mělo být v průběhu září), dám ji ke stažení na internet pro čerpání ucelených informací. Autorská práva si vyhrazuji!

autor: jets
24.8.2007

Konečně prázdniny

mechanika tekutin mechanika tekutin udělal jsem všechny zkoušky

Ačkoliv byl předmět Mechanika tekutin záležitostí zimního semestru, zkoušku z něj jsem udělal teprve včera, dne 6.6.2007. To znamená, že teď už mi chybí pouze dokončit bakalářskou práci a obhájit ji v září.
Ale na to hydro, že jsem udělal na první pokus, jsem opravdu hrdý (i když za tři). A rada pro ty, co ho ještě nemají? Učit se, učit se, učit se. Já jsem si na dva týdny odřekl kolo i dílnu a ostatní zábavu.
A vyplatilo se.

Přestože jsem měl u zkoušky docela velký okno, řekl jsem si, že se nevzdám. Na poslední chvíle časových limitů jednotlivých částí zkoušky jsem vždycky zabral a po dlouhém mozkovém hloubání a dloubání jsem něco vyplodil. Písemnou část jsem splnil s rezervou pouze 0,5 bodu. Následovala ústní zkouška, u které jsem si řekl to samé. Teď už to nevzdám! A vyšlo to.
Takže další rada:
"Nikdy nic nevzdávejte, i když to vypadá beznadějně!"

Chcete znát hlavní a zásadní radu, jak udělat zkoušku z mechaniky tekutin (z hydra)?
Jeden týden vypracujte všechny teoretické otázky. Pokuste se všemu porozumnět, případně něco naučit nazpamnět. Hlavní je ale porozumnět.
Druhý týden projděte a sami si zkuste zpracovat vzorové příklady a hledejte jejich spojitosti s teorií.
Případně můžete všelijak tyhle dva týdny mixovat, ale pro jistotu splnění zkoušky to chce dva týdny dřít. Pak už nepotřebujete ani moc štěstí. Já osobně jsem při písemné části narazil na dost nepříjemné příklady i teoretické otázky. Štěstí možná bylo, že jsem se nesetkal s otázkou Přenos tlakového signálu trubicí - toho se každý bojí, ale není to zas tak nepochopitelná nebo těžká otázka.

autor: jets
7.6.2007

Zajímavá videa

na YouTube se toho dá najít opravdu hodně

nechtěl jsem vás připravit o některé pikantnosti, takže jsem si dal tu práci a uvedl některá videa na stránce hobby

podle mě nejlepší z těch videí je ke zhlédnutí přímo zde, v levém sloupci. Jmenuje se: Walter řidič - povedený dabing

autor: jets
4.5.2007

Královna Margot

opět návštěva divadla - překrásná inscenace

důležité informace najdete po klepnutí na obrázek na webu divadla

já mohu dodat jen to, že návštěvu této činohry vřele doporučuji a byl to můj doposud nejlepší zážitek z plzeňské scény

autor: jets
24.4.2007

Svět motorů - nejčtenější motoristický týdeník v České republice - soutěž Nejlepší řidič - při parkování Svět motorů - nejčtenější motoristický týdeník v České republice - soutěž Nejlepší řidič - na kluzné fólii Svět motorů - nejčtenější motoristický týdeník v České republice - soutěž Nejlepší řidič - výsledková listina

Nejlepší řidič

účastnil jsem se regionálního kola soutěže nejlepší řidič na polygonu v Mostě
bohužel nedopadlo vše dle mého očekávání

ukázalo se, že málo čtu časopis Svět motorů
z otázek v písemném testu soutěže vyplynulo, že nejlepší řidič se pozná podle toho, zda ví, kdo je současným šéfem koncernu Volkswagen

zajímavé a bez komentáře

ale i přesto, že jsem se umístil na první nepostupové příčce (celkově 5.), jsem rád, že jsem se zúčastnil. Ověřil jsem si zejména na kluzných foliích svoje dovednosti. A věřte tomu, že i stabilizační systém ESP lze přemluvit do smyku na asfaltu mezi kuželkami

Případné dotazy rád zodpovím. Stačí mě jen kontaktovat.

autor: jets
1.4.2007

Robert Bosch - České Budějovice - exkurze

Exkurze...

oběd i cesta jako pozornost podniku
takové exkurze, musím říct, se mi opravdu líbí

dozvěděli jsme se toho dost o výrobě
a díky tomu všemu vím, že ...

podnik je pěkný a pracovní prostředí dobré, líbily se mi postupy řízení výroby a kvality, ale pracovat bych tam nechtěl, protože se jedná o příliš jednotvárnou a nezáživnou práci na několika omezených typech výrobků - prostě nic pro mě

autor: jets
19.3.2007

čap Michalovo a Lubošovo rybníku

Nový rybník...

konečně už se napouští nový rybník

s nápadem přišli kamarádi Michal a Luboš

jeho stavba začala v lednu vyvozením 15 tater jílu

pomáhal jsem s navýšením hráze, stavbou čapu a s obložením makadamem

včera jsme připojili zdroj a dnes už máme deset čísel vody (vzhledem k této extrémně suché zimě to není špatný)

hloubka u čapu je cca 1,8m

chcete více informací? napište mi

autor: jets
18.3.2007

beránek Čert z Truskovic

Krásná jehňátka...

2 jsou 2 týdny a 2 jsou 3 týdny stará

beránka na fotce pořád ostatní odstrkovali, když se narodil, vypadal totiž jako čert

takže ho krmíme z flašky a on v nás vidí mámu pořád za každým běhá a je náš velký kamarád

autor: jets
18.3.2007

Muzikál Zpívání v dešti v podání Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni

Muzikál Zpívání v dešti...

včera večer jsem se byl kulturně pobavit a vyšlo to

lepší představení už jsem dlouho neviděl

krásně propracovaná scéna i detaily

výborní herci i orchestr

vřele doporučuji

autor: jets
16.3.2007

Západočeská univerzita v Plzni

Můj nejoblíbenější seriál...

Snad už v červenci 2007 se dočkáme celovečerního filmu Simpsnovi. Bohužel, do Čech se jako vždy asi tak rychle nedostane.
Našel jsem trailer k filmu, ve formátu velkém středním malém. Pozor! Horší připojení si nemusí s velikostí videa poradit. Ale stojí to za to.

autor: jets
15.3.2007

Titul Bc. čeká...

V tento krutý čas se snažím nedělat to co mě baví, ale přinutit se k učení předmětu Mechanika tekutin, který mi pořád ještě chybí ze zimního semestru.
V tom letním mě a mé kamarády totiž čeká 6 zkoušek během 3 týdnů - no abych si na to nepostěžoval.

autor: jets
14.3.2007

Nové stránky...

Právě dnes jsem spustil novou verzi mých
osobně - školně - pracovních stránek. Ty původní stránky ještě fungují:
http://tvorba-webu.kvalitne.cz/stare/index.html
Odedneška se budu snažit aktualizovat údaje průběžně a pravidelně

autor: jets
14.3.2007


Nacházíte se na stránkách, které jsou vytvořeny s ohledem na veškerá pravidla přístupnosti internetových stránek. Internetové stránky, které vytváří Bc. Jan Štemberk jsou vždy validní a optimalizované pro vyhledávače (SEO).

Pozn.: nemusí být platné pro tvorbu před rokem rokem 2009 nebo při zvláštních požadavcích klienta.
Nemusí být platné pro kód vkládaných externích objektů (např. video z Youtube apod.).

Povím Vám jednu pěknou pohádku, kterou jsem sám na svém webu vytvořil. Nejedná se o žádný nepovolený SEO trik. Tato pohádka přeneseně vypovídá o zkušenostech různých lidí s partnerskými weby mých internetových stránek.
Žili byli dědek, babka,... měli spoustu vnoučat, která k nimi jezdila na prázdniny. Protože dědek s babkou byli členy Cyklistického klubu První Kolona Vilice, rozhodli se, že jejich vnoučata by s nimi mohla jezdit na výlety na tak pěkná místa, jako je třeba Turistická chata Onen Svět a Langova rozhledna. Tam odtud totiž měli jenom dobré zkušenosti, protože se vždy dobře a do systosti najedli. Výtečná česká kuchyně, kvasnicové pivo a krásný výhled na Alpy - to vše a ještě mnohem víc jim stálo za to, aby jezdili na svých bicyklech na Onen Svět každé léto. Dědek s babkou tedy sedli k internetu a vyhledali si nejlepší obchod s dětskými koly. Jak příznačné, název obchodu byl tak jednoduchý - prostě Dětská kola. Nečekali dlouho - pouhé dva dny od objednání a kola byla doma. Dědkovi najednou vjela do žil mladá krev a musel kola hned vyzkoušet, i přesto, že ho babka upozorňovala na možná nebezpečí. Co čert nechtěl, dědek kolo pořádně rozjel, co nejvíc to šlo, jenomže se mu na tom malém kole pro děti nějak zamotaly nohy a vletěl s kolem přímo do kůlny s nářadím. Tam jako naschvál měl připravenou bednu se starými rezatými hřebíky. A bylo hotovo. Propíchnutá noha a pneumatika na kole. Co naplat. S nohou si došel na pohotovost, zaplatil 90 Kč (devadesáti korunový poplatek) a pan doktor jej ošetřil. Ale co s píchnutým kolem? Babka neváhala a sedla hned k počítači. Chvilku tápala, pak zadala ve vyhledávači "pneuservis" a hned jí do očí praštily stránky Pneuservis Pech na adrese www.pneupech.cz . Vybrala si tenhle pneuservis hlavně proto, že je kousek od Příbrami a dědkovi tam rovnou koupí nové zimní a možná rovnou i letní pneu na jeho škodovku. Když dojela do pneuservisu v Krásné Hoře nad Vltavou, pan Pech se jí ptal, jak se tohle mohlo stát. Když mu babka všechno vysvětlila, neubránil se smíchu. Povídal, že když dědek takhle blbne na kole, měl by si taky nechat načipovat tu jeho škodovku. Věděl totiž o firmě, kde dělají chiptuning na různý auta, hlavně s naftovými motory. Babka nezaváhala a napsala si adresu,... ten chiptuning by se mohl hodit jako dobrý dárek dědkovi k narozeninám, pomyslila si. Když bylo vše spravené, vypravila se babka domů, kde jí čekal chorý dědek. A když přijela, nestačila se divit. Dědek, až skoro nemohoucí po té nehodě, nelenil a sehnal firmu, která jim domu udělá rychle a hlavně kvalitně nový nábytek. Když u nás budou na prázdniny vnoučata, ať to tady taky pěkně vypadá, prohlásil dědek. Nejlepší firma ze všech zakázkových truhlářství je v obci Chelčice u Vodňan v okrese Strakonice (Jihočeský kraj). Na jihu totiž dělají fortelní nábytek! Nechal se dědek slyšet. Co naplat, že je zjednán nábytek, když jim stará chaloupka prosakuje vodou. Rozhodli se tedy oba, že bude potřeba chalupu odizolovat, zateplit a vlastně celkově zrekonstruovat. Vybrali si k tomu stavební společnost CB Building s.r.o., která má sídlo také v jižních Čechách, ale v okrese Písek a ve městě Protivín. Tahle stavební firma má opravdu rozsáhlé zkušenosti a staví také rodinné domy a rodinné domky na klíč. Stavební firma zvládla zateplovačku i rekonstrukci a nutné opravy domu za pár dní, a tak mohla přijet vnoučata. Jenom co dorazila k bábě a dědkovi do chalupy, hned začala vyprávět, jak se měla pěkně na dětském táboře. Když to dědek všechno slyšel, vzpomněl si na svá mladá léta a rozhodl, že s vnoučaty pojedou na těch kolech, co jim koupily, na mnohem delší výlet, než jezdili dříve. Hlavně se chtěl vydat do obce Truskovice, kde mají skvělý sportovní areál. Může se tam hrát tenis, volejbal, basketbal, malá kopaná, nohejbal a spoustu dalších jiných her a sportů. Nejdřív se ale vydali na sedlčansko - což je oblast Středního povltaví. Vykoupali se na Slapech a v blízkosti pak sehnali výborné ubytování v penzionu u Sedlčan. Je to také hostinec, takže jim tam i výborně uvařili. V další den pokračovali ve svém putování k Orlické přehradě, kde je také moc krásná příroda i kulturní a historické památky. K večeru našli levné ubytování a hostinec v Lašovicích. Je to také nejlepší a jedno z nejlevnějších ubytování v lokalitě Orlická přehrada, a navíc je relativně blízko Praha i Šumava. Uběhl už celý týden a dědek s babkou mají překvapivě víc sil než vnoučata. Vydávají se tedy ještě dále, do již zmíněných Truskovic. Odtut to mají kousek na Šumavu, kde se rozprostírá Národní park Šumava. Babka tam, konkrétně v Chamuticích, které jsou součástí obce Petrovice u Sušice a blízko je odtamtud do Hartmanic, předem objednala ubytování na Šumavě - pronájem stylové chalupy! Pobyt to byl pro všechny nádherný, jak se později shodli. A aby toho nebylo málo, babka rozhodla, že se pojede podívat za svými kamarády z cyklistického klubu do obce Vilice. Babka se chtěla svým kamarádům ozvat s předstihem, ale zrovna jí došel kredit na mobilu. Díky svému PDA, které jí poskytuje i připojení k internetu a tudíž i mohla zaslat SMS zdarma. Všechno se povedlo, babka se ohlásila a dojela i s dědkem s propíchnutou nohou a vnoučaty na dětských kolech až do vzdálených Vilic u Mladé Vožice. Tam se všem dostalo velkého obdivu a babce užitečné rady, jestli by si nechtěla udělat na stará kolena řidičský průkaz. Když ne na autobus, nákladní auto, tak alespoň na motorku nebo osobní automobil. Na traktor měla řidičák už za komunistů, když dělala v kravíně. Všichni jí jednomyslně doporučili, že nejlepší je Autoškola Příbram, Milevsko, Dobříš, Sedlčany, Krásná Hora. Jmenuje se tedy Autoškola Paták, ale v těch všech jmenovaných městech působí.... V tom se babka náhle probudila, celá zchvácená, ze špatné noční můry. Jen tak tak se postavila na nohy, aby zjistila, že ten, kdo zpaktoval tenhle její sen, byl Bc. Jan Štemberk, JS WebDesign, tvorba www stránek, grafické návrhy letáků, pohledů a dalších propagačních materiálů, zajištění tisku, kompletní služby designového studia, který provádí také SEO - optimalizace pro vyhledávače a díky tomu ví, jak dostat internetové stránky na první místo ve vyhledávači. Na příští Vánoce babka plánuje dětem nakoupit dřevěné hračky v osvědčeném a oblíbeném internetovém obchodě. Partnerským obchodem je také eshop, kde nabízejí modely Bruder. Za to dědek, ten se babce chystá koupit pod stromeček knihy o hubnutí, aby babka byla jako za mlada. Katalog Firmy.cz dědkovi i babce moc dobře posloužil pro vyhledání kvalitních internetových stránek, obdobně jako LJ Katalog